Panel používateľa
Späť

Bunkové soli - soli života

Lekár Wilhelm Heinrich Schüssler, ktorý žil v rokoch 1821 až 1898, objavil 12 minerálov, ktoré sú dôležité pre funkciu a stavbu ľudského tela a nevyhnutné pre udržanie dobrého zdravia. Nazval ich funkčnými agentmi, pretože podporujú a vyvažujú správne fungovanie tela. Dr. Schüssler zastával názor, že početné choroby sú založené na nedostatku minerálov v bunkách tela. Schüsslerove soli pomáhajú kompenzovať tento nedostatok a aktivovať samoliečebné sily ľudského organizmu.

Bunkové soli - soli života

Obnova bunky a tým aj celého tela je výsledkom vyrovnania deficitu anorganických solí." (Dr. W.H.Schüssler)

Schüsslerove soli sú potencionalizovanými homeopatickými látkami. Tento postup je jednou z najlepších metód v súčasnosti dostupných v alternatívnej medicíne. Práve vďaka tomuto procesu sú pre telo dobre vstrebateľné. Rovnako pomáhajú aj v tom, aby telo minerálne živiny prijalo z potravy a mimobunkového priestoru do vnútra bunky a obnovila sa tak rovnováha zdravého fungovania organizmu.

V minulosti poskytovala pestrá strava dostatok živín a minerálov pre telo. S moderným spôsobom poľnohospodárstva a pestovania, ktoré je zamerané na rýchlu a vysokú produkciu za pomoci umelých hnojív, pesticídov a iných zdraviu škodlivých prípravkov sa postupne množstvo výživných látok v potrave podstatne znížilo.

Z toho dôvode je strava moderného človeka chudobná na látky potrebné pre zdravé fungovanie organizmu. V dôsledku toho ako aj v kvôli zvýšenej fyzickej a duševnej záťaži, dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín, čo sa nakoniec prejaví komplikáciami a zdravotnými problémami. Práve v tomto prípade môžu bunkové soli prispieť k tomu aby sa v tele doplnili potrebné látky a telo sa dostalo do stavu rovnováhy a zdravia.

Schüsslerove bunkové soli nie sú homeopatické "guličky". Napriek rovnakej účinnej látke sa jedná o úplne rozlišné prípravky, s rozlišným účinkom i spôsobom použitia.

Bunkové soli Biominerál D6 sú veľmi bezpečné prípravky a môžu sa užívať pri mnohých zdravotných problémoch a popri iných formách liečby. Vďaka dlhej tradícií disponuje táto metóda bohatými empirickými znalosťami pre ich využitie v procese samoliečby a prevencii.

Bunkové soli Biominerál D6 sa môžu užívať aj v tehotenstve, pri dojčení a sú vhodné aj pre deti. Pri ich užívaní Vám odporúčame prečítať si informácie o ich pôsobení, prípadne sa ohľadne užívania poradiť.

Komlexné informácie o bunkových soliach a ich použití nájdete v publikácii Bunkové soli

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2441

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2196

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie