Panel používateľa
Späť

Čakrové sviečky a ich využitie

Čakrové telové sviečky pomáhajú harmonizovať a aktivovať jednotlivé energetické centrá. Každá zo sviečok má farbu príslušnej čakry a slúži na očistenie a odstránenie energetických blokád.

Čakrové sviečky a ich využitie

Čakrové telové sviečky a význam ich farieb

Červená, oranžová, žltá, zelená, svetlo a indigovo modrá, fialová. Farby, ktoré predstavujú sedem čakier zameraných na inú energetickú časť tela. Tieto toky vzájomne prepojených energií medzi jednotlivými čakrami je možné ovplyvňovať nielen šikovnosťou školených liečiteľov, ale aj alternatívnymi pomôckami akými sú aj čakrové telové sviečky. Tie sú vyhotovené vo farbách jednotlivých čakier a svojou silou dokážu pozitívne stimulovať prúd do tela vstupujúcej aj vystupujúcej energie.

Základná čakra – červená sviečka

Táto koreňová čakra sa nachádza na kostrči a jej úlohou je rozprúdiť uviaznutú energiu, regenerovať a dodať chýbajúcu vitalitu. Spája človeka s fyzickým svetom, čím vytvára základ pre osobnosť a identitu. Červená sviečka sa umiestňuje ku kostrčovému stavcu, kedy sa liečia bolesti v podbrušku, zlatá žila, či problém kŕčových žíl, ktorý pozná množstvo z nás.

Sakrálna čakra – oranžová sviečka

Druhá čakra, ktorej nezameniteľným znakom je oranžová farba, je pôvodcom emócií a vnútorných tvorivých síl. Ukrýva v sebe silu, ktorá dokáže ovplyvňovať našu náladu, uvoľňovať a dodávať radosť prameniacu zo života. Okrem toho je zameraná aj na medziľudské vzťahy a náklonnosť k druhému pohlaviu. Oranžová telová sviečka sa prikladá približne 10 cm pod pupok a jej poprednou úlohou je liečenie mužských, či ženských problémov. Napríklad zápal vaječníkov, liečenie frigidity...

Pupočná čakra – žltá sviečka

Čakra Solar plexus, ktorá sa nachádza pod hrudnou kosťou je zrkadlom ohnivého elementu. Úlohou tretej čakry je ovládanie osobnej moci, medziľudských vzťahov, citov, sympatie a opačne antipatie. Je sídlom osobnosti, ktorá každého z nás definuje a vzájomne rozlišuje. Správne prúdenie energie tejto čakry má za následok pocit plný pozitívnych vibrácií bez negatívnych vplyvov. Žltá čakrová sviečka posilňuje metabolizmus, uvoľňuje napätie a harmonizuje imunitný systém.

Srdcová čakra – zelená sviečka

Srdcové centrum alebo brána do duše? Štvrtá čakra sa nachádza vo výške srdca a vytvára stred systému všetkých čakier. Táto čakra je vhodná na celkovú detoxikáciu organizmu, pričom je sídlom najhlbších pocitov lásky. Zelená čakrová sviečka sa aplikuje na prsnú kosť, kedy prináša ozdravujúci účinok.

Komunikačná čakra – svetlomodrá sviečka

Svoj ďalší názov "Hrdelná čakra" si vyslúžila svojou polohou medzi ohryzkom a krčnou jamkou. Piata čakra ukrýva centrum vyjadrovacích schopností a vytvára most medzi myslením a cítením. Zároveň je spojovacím článkom ostatných čakier s vonkajším svetom, ktorý má veľký vplyv na naše myslenie a konanie. Pre pozitívny účinok sa svetlomodrá sviečka prikladá na priehlbinu pod krkom, kde pôsobí uvoľňujúco. Priaznivo sa činí aj pri liečení priedušiek, teploty alebo uší...

Tretie oko – indigová sviečka

Táto predposledná, inak šiesta čakra sa nazýva aj „Čelná čakra". Je umiestnená uprostred čela, približne 3 cm nad koreňom nosa. Obsahuje zmyslové funkcie, pričom je domovom všetkých uvedomovacích procesov, ku ktorým patrí schopnosť prejavu, či materializácia. Tmavomodrá sviečka, spomedzi všetkých čakrových sviečok sa aplikuje na oblasť čela. Tam vplýva na náš nos a dutiny, zlepšuje vnímavosť, či napomáha proti migréne.

Korunná čakra – fialová sviečka

Ak sa povie najvyššia dokonalosť človeka, hovorí sa aj o tejto čakre. Čakra temena hlavy rozvíja blokády spájajúce sa s ostatnými čakrami, pričom sa nachádza medzi 6. a 7. krčným stavcom, či dokonca na čele. Fialová sviečka sa aplikuje osobe, ktorá si sadne za stôl a hlavu zloží na ruky. Týmto procesom sa otvoria stavce, medzi ktorými sviečka zabezpečuje prúdenie energie. Fialová čakrová sviečka sa pri inej polohe liečenej osoby taktiež môže prikladať na čelo.
Čakrové telové sviečky a ich doplňujúce farby
Balíček čakrových sviečok na rozdiel od základných farieb pre zlepšenie energetického dopadu obsahuje aj doplnkové farby sviečok. Tie predstavujú ružovú, bielu a čiernu sviečku. Ružová sviečka sa prikladá na podbruško, kde má za úlohu prečistenie močových ciest. Biela sa aplikuje 2 cm nad pupok, kde harmonizuje už odstránené bloky. Čierna sviečka sa rovnako prikladá približne 2 cm nad pupok, kde odstraňuje zostatkové bloky uložené v tele. Správne použitie čakrových telových sviečok má v konečnom dôsledku za následok navodenie rovnováhy medzi energetickými centrami nášho tela.

Presný návod na použitie čakrových telových sviečok

Čakrové telové sviečky majú v návode popísané jednotlivé farby. Keďže v brušku sú uložené strachy, stres a krivdy nahromadené počas života, je potrebné túto energiu pretransformovať, k čomu slúži čierna a biela sviečka.

Proces sviečkovania sa začína s čiernou sviečkou, ktorá vyťahuje negatívne energie. Pokračuje sa bielou, ktorej úlohou je harmonizácia. Následne sa prikladá ružová sviečka na močový mechúr, vďaka čomu sa prečisťujú dráhy močových ciest. Biela, čierna a ružová sviečky sa aplikujú postupne v priebehu jedného dňa. (V prípade priestoru je sviečky možné aplikovať aj bezprostredne za sebou.)

Následný deň sa s asistenciou druhej osoby aplikuje červená sviečku na kostrč, oranžová na podbruško, žltá na solar plexus, zelená na hrudnú kosť, modrá na krk, indigová na čelo a fialová na temeno. Čakrové telové sviečky základných farieb doporučujeme vypaľovať postupne s odstupom dňa, či dvoch. Je potrebné nechať sviečky pôsobiť a zistiť, ako vplývajú na priložené miesto.

 

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2339

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2096

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie