Panel používateľa
Späť

Kadidlo a jeho liečivé účinky.

Používanie Kadidla je s ľudstvom späté už viac než 5 000 rokov. Od nepamäti sa k živici pristupovalo s veľkou úctou a vďakou. Kadidlo sa v minulosti používalo ako všeliek a bolo tak vzácne, že sa takmer vyvažovalo zlatom.

Kadidlo a jeho liečivé účinky.

Kadidlo pochádza zo Stredného východu a získava sa so živice neobyčajne odolného stromu Boswellia sacra. Od nepamäti sa k živici pristupovalo s veľkou úctou a vďakou.Hovorilo sa jej "krv posvätných stromov" pretože si ľudia boli vedomí jeho liečivej sily a očistnej energie. 

Vďaka jeho silne očistnej energii sa kadidlo stále rozsiahle používa pri najrôznejších náboženských obradoch a očistných ceremóniách naprieč rôznymi náboženskými smermi. V kresťanstve je kadidlo známe ako tretí dar, ktorý mudrci priniesli novonarodenému Ježišovi. Pri svojich obetách bohom používali kadilo aj starovekí Gréci.

Kadidlo má veľmi široké uplatnenie pre starostlivosti o zdravie – fyzické a rovnako aj psychické.

Pohybový aparát a využitie kadidla

Kadidlu sa právom pripisujú antireumatické účinky. Hlavne vďaka vysokému obsahu boswellových kyselín, ktoré zmierňujú zápalové procesy a majú priaznivé účinky na zmiernenie prejavov osteoartrózy. Priaznivo pôsobí na všetky chronické zápalové ochorenia. Rovnako účinné je Kadidlo aj pri rannej stuhnutosti, svalovej bolesti a dokonca zlepšuje aj pohyblivosť kĺbov.

Práve pri problémoch pohybového aparátu prídu vhod Telové sviečky Kadidlo, pretože ich môžeme aplikovať lokálne na boľavé kĺby alebo stuhnuté svaly. V prípade potreby môžeme okolo postihnutého kĺbu aplikovať aj niekoľko sviečok z viacerých strán – napríklad na koleno alebo lakeť.

Rovnako dobre sa dajú sviečky použiť aj na členky, zápästie a dokonca aj pri stuhnutosti krku a trapézových svalov. Môžu pomôcť zmierniť i nepríjemný tlak a bolesti hlavy.

kadidlo telove sviecky medoVplyv kadidla na psychické zdravie

Práve v oblasti hlavy a rovnako aj tráviacich orgánov sa prejaví očistná, energetická sila kadidla.

S rastúcim množstvom psychických ochorení a zvýšeným počtom ľudí trpiacimi následkami dlhodobého stresu sa vedecká obec zamerala aj na výskum psychoaktívnych účinkov kadidla.

Kadidlo veľmi pozitívne vplýva na duševné zdravie človeka. Bolo preukázané, že kadidlo upokojuje nervový systém, pomáha pri stavoch úzkosti a je účinné aj pri nervozite. Kadidlo má aj silný relaxačný účinok. Je známe antidepresívum a sedatívum. Pomáha po náročnom dni vypnúť a vyčistiť myseľ.

Pokiaľ chceme uľaviť svojej mysli, môžeme telové sviečky aplikovať na miesto kde sa hlava napája na krčnú chrbticu. Podľa bolesti ich môžeme aplikovať lokálne – napríklad na temeno, zátylok alebo čelo.

Ako bezpečne používať telové sviečky Medo sa dozviete v príspevku.

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2441

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2196

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie