Späť

Prečo používať telové sviečky

Počet zobrazení: 113

Používanie telových sviečok bolo po stáročia rozšírené po celom svete. Vďaka tomu, že záujem o prírodné možnosti liečby neustále rastie si telové sviečky znovu našli svoje pevné miesto v domácej lekárničke. Sviečky priaznivo pôsobia na fyzické telo, uvoľňujú energetické bloky a spúšťajú v tele samo liečivé procesy.

Prečo používať telové sviečky

Prinášajú tak úľavu pre telo i ducha čím pomáhajú zmierňovať rôzne bolesti i následky stresu. Ich aplikácia je bezpečná a jednoduchá.

Ako sviečky fungujú

Kľúčom k pochopeniu fungovania sviečok je ich tvar. Pri horení vytvára sviečka „komínový efekt" vďaka čomu dokáže z tela „vytiahnuť" bolesť, zápal, toxíny a choroboplodné zárodky a usadeniny. Teplo, ktoré sviečka pri horení produkuje vytvára pocit relácie, pokoja a bezpečia.

Autor knihy Telové svíce Jirí Ježek, píše, že kvalitná sviečka pôsobí v polomere 10 cm a účinkuje až do hĺbky 6 cm. Kvalita materiálu použitého pri výrobe sviečok má zásadný vplyv na funkčnosť a efektívnosť ich pôsobenia. Sviečky Slovenského výrobcu MEDO sú vyrábané ručne, bez chémie a parafínu. Na výrobu sa používa kvalitné plátno a včelí vosk. Okrem toho sú sviečky obohatené o kadidlo, dračiu krv,kurkumukonope.

Na čo je vhodné sviečky použiť

• úľavu od bolesti – svalov, kĺbov, zubov i ucha (na ucho aplikujeme len ušné sviečky)
• zmiernenie zápalu a opuchov – aplikuje sa lokálne na postihnuté miesto
• stimuláciu lymfatického systému a detoxikáciu tela
• na tráviace ťažkosti – vhodné aplikovať na pupok
• prechladnutie, ochorenia horných dýchacích ciest – čistia nosné aj čelné dutiny
• zbavenie sa stresu, relaxáciu a uvoľnenie
• na podporu harmonického fungovania jednotlivých orgánov

Sviečky blahodárne pôsobia na všetky časti nášho bytia. Oheň, ktorý človeku pri liečení asistoval po stáročia odstraňuje príčiny problémov v bioenergetickom systéme človeka (emocionálnej, mentálnej úrovni, duševnej úrovni). Väčšinu ľudí samotná prítomnosť ohňa upokojuje a navodzuje stav relaxácie, uvoľnenia a pohody. Sviečky tak môžu priniesť úľavu aj pri unavenej a preťaženej mysli.

Telové sviečky odstraňujú energetické bloky v tele a obnovujú tak prirodzený a harmonický tok energie. Za týmto účelom ich môžeme aplikovať aj na meridiánové alebo reflexné body. Energiu v orgáne môžeme stimulovať aj tak, že sviečku aplikujeme na miesto kde sa daný orgán v tele nachádza. Tento spôsob je vhodný na detoxikáciu pečene, povzbudenie energie obličiek či očistu hrubého tela. Pri aplikácii v oblasti žalúdka môžeme priaznivo ovplyvniť funkciu trávenia.

Nikdy sa neodporúča aplikovať sviečky priamo na srdce či v jeho bezprostrednej blízkosti. Z bezpečnostného hľadiska platí to isté i na oči.

Ako postupovať pri aplikácii

Pred zapálením sviečky si pripravte nasledovné - misku s vodou, v ktorej sviečku uhasíte. Okrem toho budete potrebovať aj zapaľovač, zápalky alebo sviečku. Aby sme sa cítili príjemne vhodná je aj prikrývka tela alebo deka. Po ruke môžete mať i servítky či papierové vreckovky.

Odporúčame vypiť pred zapálením sviečky pohár vody. To isté je vhodné aj po ukončení sviečkovania. Miesto na ktoré chceme sviečky aplikovať môžeme najprv jemne pomasírovať a natrieť ľahkým krémom. Malé množstvo krému je vhodné aj po ukončení sedenia.

Odporúčame aby Vám sviečky aplikoval niekto iný. Je to tak bezpečnejšie a omnoho príjemnejšie, nakoľko nemusíme kontrovať stav sviečky a môžeme si dovoliť naplno zrelaxovať. Je celkom fajn dovoliť si aby sa o nás postaral niekto iný.

Kompletnú ponuke telových a ušných sviečok nájdete na www.naturalka.sk

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 151

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 44

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 0

naturalka_eshop

  • 17 Príspevkov
  • 62 Sledující
  • 31 Sledovaní

Naturalka

Prírodné produkty pre zdravie a osobnostný rozvoj

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

*