Panel používateľa
Späť

Prečo používať telové sviečky

Používanie telových sviečok bolo po stáročia rozšírené po celom svete. Vďaka tomu, že záujem o prírodné možnosti liečby neustále rastie si telové sviečky znovu našli svoje pevné miesto v domácej lekárničke. Sviečky priaznivo pôsobia na fyzické telo, uvoľňujú energetické bloky a spúšťajú v tele samo liečivé procesy.

Prečo používať telové sviečky

Prinášajú tak úľavu pre telo i ducha čím pomáhajú zmierňovať rôzne bolesti i následky stresu. Ich aplikácia je bezpečná a jednoduchá.

Ako sviečky fungujú

Kľúčom k pochopeniu fungovania sviečok je ich tvar. Pri horení vytvára sviečka „komínový efekt" vďaka čomu dokáže z tela „vytiahnuť" bolesť, zápal, toxíny a choroboplodné zárodky a usadeniny. Teplo, ktoré sviečka pri horení produkuje vytvára pocit relaxácie, pokoja a bezpečia.

Autor knihy Telové svíce Jirí Ježek, píše, že kvalitná sviečka pôsobí v polomere 10 cm a účinkuje až do hĺbky 6 cm. Kvalita materiálu použitého pri výrobe sviečok má zásadný vplyv na funkčnosť a efektívnosť ich pôsobenia. Sviečky Slovenského výrobcu MEDO sú vyrábané bez chémie a parafínu. Ušné a telové sviečky sú vyrobené z panenského včelieho vosku,obsahujú kvalitné prírodné živice, sú vyrobené ručne a s láskou.Na výrobu sa používa kvalitné plátno. Okrem toho sú sviečky obohatené o kadidlo, dračiu krv,kurkumukonope

Na čo je vhodné sviečky použiť

• úľavu od bolesti – svalov, kĺbov, zubov i ucha (na ucho aplikujeme len ušné sviečky)
• zmiernenie zápalu a opuchov – aplikuje sa lokálne na postihnuté miesto
• stimuláciu lymfatického systému a detoxikáciu tela
• na tráviace ťažkosti – vhodné aplikovať na pupok
• prechladnutie, ochorenia horných dýchacích ciest – čistia nosné aj čelné dutiny
• zbavenie sa stresu, relaxáciu a uvoľnenie
• na podporu harmonického fungovania jednotlivých orgánov

Sviečky blahodárne pôsobia na všetky časti nášho bytia. Oheň, ktorý človeku pri liečení asistoval po stáročia odstraňuje príčiny problémov v bioenergetickom systéme človeka (emocionálnej, mentálnej úrovni, duševnej úrovni). Väčšinu ľudí samotná prítomnosť ohňa upokojuje a navodzuje stav relaxácie, uvoľnenia a pohody. Sviečky tak môžu priniesť úľavu aj pri unavenej a preťaženej mysli.

Telové sviečky odstraňujú energetické bloky v tele a obnovujú tak prirodzený a harmonický tok energie. Za týmto účelom ich môžeme aplikovať aj na meridiánové alebo reflexné body. Energiu v orgáne môžeme stimulovať aj tak, že sviečku aplikujeme na miesto kde sa daný orgán v tele nachádza. Tento spôsob je vhodný na detoxikáciu pečene, povzbudenie energie obličiek či očistu hrubého tela. Pri aplikácii v oblasti žalúdka môžeme priaznivo ovplyvniť funkciu trávenia.

Nikdy sa neodporúča aplikovať sviečky priamo na srdce či v jeho bezprostrednej blízkosti. Z bezpečnostného hľadiska platí to isté i na oči.

Ako postupovať pri aplikácii

Pred zapálením sviečky si pripravte nasledovné - misku s vodou, v ktorej sviečku uhasíte. Okrem toho budete potrebovať aj zapaľovač, zápalky alebo sviečku. Aby sme sa cítili príjemne vhodná je aj prikrývka tela alebo deka. Po ruke môžete mať i servítky či papierové vreckovky.

Odporúčame vypiť pred zapálením sviečky pohár vody. To isté je vhodné aj po ukončení sviečkovania. Miesto na ktoré chceme sviečky aplikovať môžeme najprv jemne pomasírovať a natrieť ľahkým krémom. Malé množstvo krému je vhodné aj po ukončení sedenia. Rovnako odporúčame vypiť pohár vody aj po aplikácii sviečky.

Odporúčame aby Vám sviečky aplikoval niekto iný. Je to tak bezpečnejšie a omnoho príjemnejšie, nakoľko nemusíme kontrovať stav sviečky a môžeme si dovoliť naplno zrelaxovať. Je celkom fajn dovoliť si aby sa o nás postaral niekto iný.

Kompletnú ponuke telových a ušných sviečok nájdete na www.naturalka.sk

Výrobca sviečok neodporúča aplikovať sviečky priamo na srdce ani v jeho bezprostrednej blízkosti. Sviečky sa neaplikujú ani priamo na oči

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2518

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2275

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie