Panel používateľa
Späť

Ušné sviečky a ich použitie

Ušné sviečky sa ako tradičná terapia používali už starovekými Grékmi. Popularizované však boli indiánskym kmeňom z dnešnej oblasti USA. Ten ich používal na harmonizáciu, očistenie, no nemenej počas liečebných rituálov a obradov.

Ušné sviečky a ich použitie

Kmeň "Hopi" časť svojho života a rituálov s ušnými sviečkami poznamenal na stenách jaskýň jednej z najväčších prírodných pamiatok – Grand Canyon v časti Arizona. A keďže sa všetko dobré raz rozšíri, ušné sviečky sa v dnešnej podobe s tisícročnou tradíciou dostali aj k nám.

Ušné sviečky a sviečková terapia

Naše sviečky sú podobne ako v minulosti, ručne vyrábané zo zmesi včelieho vosku a prírodného bavlneného plátna. Po ich zapálení sa vďaka tvaru a komínovému efektu vo vnútri sviečok uvoľňuje para obohatená o účinné látky, ktorá prúdi do ucha. Tá výsledkom vákua a prúdenia následne odčerpáva vosk a nečistoty z uší. Teplo sálajúce zo sviečky navyše prehrieva liečené miesto a vďaka tomu pozitívne pôsobí na reflexné zóny. Proces terapie ušnou sviečkou, ktorá pomáha regulovať tlak v uchu zahŕňa pohodlné umiestnenie sviečky do ušného kanálika.

Uplatnenie sviečok

Vďaka prirodzenému tlaku, ktorý neustále prúdiaci vzduch v spojení s plameňom sviečky vyvoláva, majú sviečky účinok na reguláciu tlaku v ušiach. Okrem toho sú ideálnym nástrojom na upokojenie oblastí uší a celkovo vyvolávajú relaxačný účinok. Ušné sviečky Medo sú ďalej využiteľné pri:

 zápale dutín,
 bolestiach hlavy,
 prechladnutí,
 zníženom sluchu,
 prievan
 zápal
 pískanie šumenie
 nádche,
 problémoch s čuchom,
 hromadení ušného mazu,
 migréne, psychických problémoch a strese,
 bolestí hrdla, mandlí a zubov.

Návod na použitie

Ušné sviečky Medo, tak ako aj telové sviečky s terapiou obsahujú na obale podrobný návod na aplikáciu. Dôležité je pred aplikáciou vždy skontrolovať, či je na užšom konci sviečok gáza, a prichystať si pohár s vodou na uhasenie. Osoba, na ktorej sa sviečkovanie vykonáva, leží na boku, s hlavou podopretou vankúšom, aby bol zvukový orgán vertikálny. Pred samotným sviečkovaním použijeme olej, či krém a prstom premasírujeme lymfu za uchom od jamky až po krk. Následne vkladáme zapálenú sviečku do ucha. Balenie obsahuje ochranný krúžok, do ktorého sa sviečka vkladá, s čím sa zabraňuje prípPOZOR" />adnému popáleniu, či pokvapkaniu voskom .

Po vyhorení sviečky po označený pásik s logom ju uhasíme v nádobe s vodou. Tým, že sviečka prehrieva priestor okolo ucha, lymfa za uchom, prípadne hrčka, spazma zmäkne a uvoľní sa . Opakovane prstom masírujeme olejom, či krémom lymfu za uchom od jamky až po krk. Uši sú párový orgán, preto aplikujeme sviečku aj do druhého ucha (samozrejme s masážou lymfy pred aj po vypálení sviečky). Následne sa jeden deň koná pauza, po ktorej sa celý proces opakuje.

POZOR : Dôležité je, aby sa hneď po sebe sviečkovou terapiou liečili obidve uši, vďaka čomu hemisféra mozgu zostáva v rovnováhe. Ak sa terapia sviečkou vykonáva na osobe, ktorá má vysoký krvný tlak, ušný bubienok operovaný, zapálený, či nejakým spôsobom porušený, sviečky sa nesmú vkladať do ucha. V takomto prípade sa ušné sviečky prikladajú na jamky za ušným lalokom

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2518

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2276

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie