Panel používateľa
Späť

Liečivé účinky KONOPE - telové sviečky MEDO

Pestovanie konope sa v minulosti tešilo značnej obľube. Pre jeho všestranné využitie ho pestovali aj naši predkovia. Dokázali z neho vyrobiť textílie, používalo sa ako krmivo a konope malo svoje využitie aj v ľudovom liečiteľstve. V posledných rokoch sa pestovanie a používanie konope teší veľkému záujmu. Hlavným dôvodom sú jeho znovuobjavené terapeutické účinky, ktoré deklarujú mnohé vedecké štúdie. Konope sa hojne využíva vo výrobkoch určených pre komplexnú starostlivosť o zdravie a prevenciu.

Liečivé účinky KONOPE - telové sviečky MEDO

Sme radi, že v našom e-shope máme kvalitné Slovenské produkty, (Telové a ušné sviečky Konope od výrobcu Medo) ktoré konope obsahujú.

Radi by sme Vám preto poradili ako liečivé účinky konope môžete zužitkovať pre svoje zdravie a duševnú pohodu.

Konope a pohybový aparát

Jednou z mnohých prospešných vlastností konope je, že zmierňuje svalovú bolesť a napätie svalových buniek. Stav našich svalov významne ovplyvňuje mobilitu kĺbov a pohyblivosť a pružnosť celého pohybového aparátu. To v akom stave sú naše svaly má zase vplyv na psychiku a kvalitu spánku. Pokiaľ v tele cítime bolesť alebo napätie, počas nočného spánku sa telo nedokáže plnohodnotne zregenerovať a my sa ráno budíme unavený, stuhnutý a mrzutý.

To isté samozrejme platí aj v opačnom prípade. Aká pružná je naša myseľ, také pohyblivé a pružné je aj naše telo. Viac o prepojení tela a mysle nájdete v článku

Aplikácia telových sviečok Konope môže byť dvojnásobne účinná v prípade svalovej bolesti. Pri lokálnej aplikácii na bolestivé svaly alebo kĺby je totiž prospešné aj teplo, ktoré telové sviečky pri horení produkujú. Sviečky tak môžu z tela vytiahnuť bolesť, zlepšiť mobilitu svalov a kĺbov a dokonca aj prekrvenie svalov. V knihe Telové svíce píše autor Jirí Ježek, že kvalitná sviečka pôsobí v polomere 10 cm a účinkuje až do hĺbky 6 cm. Dokáže tak ovplyvniť aj hlbšie svaly, ktoré sa nedajú uvoľniť napríklad masážou.

Sviečky môžeme aplikovať aj na lakte, bedrové kĺby alebo členky. Nám sa veľmi osvedčila aplikácia sviečok na bolestivé koleno. V tomto prípade sme použili 2 sviečky. Jednu na vnútornú a jednu na vonkajšiu stranu kolena. Pri intenzívnej bolesti môžeme aplikovať aj 3 sviečky. Samozrejme, že nie všetky naraz ale postupne jednu po druhej.

Protizápalové účinky konope

Konope má preukázateľné protizápalové účinky. Telové sviečky sa môžu aplikovať lokálne napríklad na postihnuté miesta. Či už sa jedná o zápal kĺbov alebo svalov. Používanie sviečok sa ukázalo účinným aj pri bolesti a zápaloch zubov. V tomto prípade si môžeme vybrať aj ušné sviečky konope.

Na zmiernenie a prevenciu zápalových ochorení môžeme telové sviečky aplikovať napríklad v oblasti krížov, aby sme tak povzbudili energiu obličiek. V prípade potreby môžeme sviečku aplikovať aj v oblasti kde sa nachádza pečeň.

Konope je rastlina, ktorej terapeutické účinky sú naozaj bohaté. Tu je prehľad tých najdôležitejších : Telové sviečky Medo KONOPE

priaznivo ovplyvňuje neurologické ochorenia a centrálny nervový systém - parkinsonova a alzheimerova choroba

• podporuje správne fungovanie srdcovo cievneho systému – zníženie krvného tlaku, zlepšenie prúdenia krvi

• zmierňuje prejavy PMS a menopauzy

• pôsobí protizápalovo – dermatitída, psoriáza

• podporuje metabolizmus a obranyschopnosť organizmu

• konope je aj mimoriadne účinný antioxidant

Čo sa týka používania telových a ušných sviečok, je omnoho príjemnejšie a bezpečnejšie ak nám sviečky môže aplikovať niekto iný. Keď sa o nás postará niekto iný dokážeme sa lepšie uvoľniť a zrelaxovať. V prípade potreby si samozrejme s aplikáciou sviečok dokážeme poradiť aj sami.

O bezpečnom používaní sviečok Medo sa viac dozviete v našom príspevku.

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2441

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2196

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie