Panel používateľa

Austrálske esencie a deti

Pre deti sú kvetové esencie ideálne, pretože sú veľmi šetrné, bezpečné a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Spoľahlivo im pomáhajú prechádzať rôznymi vývojovými štádiami už od narodenia, cez detstvo až k dospievaniu. Deti zvyknú reagovať na liečbu veľmi rýchlo a to najmä preto, že majú sklon vyjadrovať veľmi otvorene všetko čo cítia.

Austrálske esencie a deti

Pre deti sú kvetové esencie ideálne, pretože sú veľmi šetrné, bezpečné a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Spoľahlivo im pomáhajú prechádzať rôznymi vývojovými štádiami už od narodenia, cez detstvo až k dospievaniu. Deti zvyknú reagovať na liečbu veľmi rýchlo a to najmä preto, že majú sklon vyjadrovať veľmi otvorene všetko čo cítia.

Starostlivosť o novorodenca

Pri narodení dieťatka veľa novopečených rodičov prežíva veľké obavy a stres. Nevedia ako dieťatko chytiť, identifikovať prečo plače, kedy má hlad, ako ho utíšiť, ako uspať a tak ďalej. Pri týchto starostiach/radostiach pomôže namiešanie esencie Bush Fuchsie a kombinácia Calm and Clear. Tieto nám pomôžu s koordináciou a umožnia sa spojiť s intuíciou. Ucítime oveľa väčšiu sebaistotu. Sú vhodné pre oboch rodičov.

Aura novorodenca

V niektorých krajinách je novorodenec po dobu šestonedelia iba v domácom prostredí. Deje sa tak najmä preto, lebo po túto dobu je jeho aura otvorená a ľahko prijíma negatívne energie ostatných ľudí. Aby sme naše dieťatko od toho ochránili, je dobré kvapnúť mu na temeno hlavičky 7 kvapiek Fringed Violet esencie, táto auru ochráni a nedovolí vstúpiť nežiaducim energiám.

Bonding medzi matkou a dieťatkom     australske esencie a deti

Niekedy môže byť prirodzené puto medzi matkou a dieťaťom z rôznych príčin narušené. Dôvody na to môžu byť rôzne napríklad:

odlúčenia dieťatka od matky bezprostredne po pôrode
vedomé, ale aj podvedomé odmietanie matky dieťatka počas tehotenstva
pri cisárskom rezom, kedy je po jeho prevedení dieťatko odlúčené od matky po dlhšiu dobu
Nedostatočnosť tohto puta môže spôsobovať separačnú úzkosť dieťatka čiže panický strach zo vzdialenia sa matky.

Esencia Bottlebrush nám pomôže toto puto obnoviť. V tom prípade je potrebné, aby esenciu užívala matka aj dieťatko.

Očkovanie

Očkovať či neočkovať? To je otázka na ktorú si každý rodič musí odpovedať sám. Ak sa pre očkovanie rozhodnete, je vhodné k eliminovaniu potenciálnych nežiaducich účinkov užívať kombináciu Emergency už niekoľko dní pred ale aj po očkovaní. Potom je vhodné aspoň po dobu jedného mesiaca užívať Purifying esenciu. Táto nám dokáže z tela odstrániť nežiaduce chemické látky. Nikdy však svoje dieťa nedávajte očkovať ak má teplotu, alebo sa necíti dobre.

Cestovanie

Cestovanie s deťmi môže byť pre väčšinu rodičov nočná mora. Aby sme si cestovanie užili my aj deti, je vhodné podávať behom cesty každú hodinu Travel esenciu. Bush Iris esencia, ktorá je súčasťou tejto kombinácie, pomáha prispôsobovať sa iným časovým pásmam. Paw Paw a Crowea zabraňujú pocitom nevoľnosti a žalúdočným ťažkostiam. S pomocou esencií naša dovolenka môže začať už cestou do vysnívanej destinácie.

Adopcia

Nie každému je umožnené na vlastnej koži si zažiť ten veľký dar a stať sa biologickým rodičom. Pre ľudí, ktorí sa rozhodnú v takejto situácii pre adopciu, môžu byť veľmi nápomocné nasledovné esencie. Bottlebrush pomôže vytvoriť puto medzi matkou a dieťaťom ( vhodné aj pre biologickú matku a jej dieťa po cisárskom reze). Red Helmet Orchid nám zasa pomôže vytvoriť puto medzi dieťatkom a otcom ( vhodná aj vtedy ak v dospelosti máme problematický vzťah s vlastným otcom).

Ilawarra Flame Tree a Tall Yellow Top zasa pomôžu dieťatku spracovať na hlbšej úrovni odmietnutie vlastnými biologickými rodičmi a s pocitom, že nikam nepatríme. Wedding Bush pomôže aj dieťatku aj adoptívnym rodičom plne sa odovzdať novej rodinke .

Komplexnejšie kombinácie esencií deťom pomôžu okrem iného aj pri nasledovných ťažkostiach

  • Pomočovanie
  • Hyperaktivita
  • Ťažkosti s učením
  • Súrodenecká rivalita
  • Eliminácia záchvatov zlosti
  • Vyrovnať sa s odchodom jedného z rodičov, či už po rozchode, alebo smrti
  • Adaptácia na školu, škôlku, nové prostredie atd.


Autor článku: Bronislava Grečová

Navštívte náš e-shop www.naturalka.sk

KONTAKT: info @holos-terapie.sk, Bronislava 0905 336 280, Marian 0944 111 523

Referencie:

Australian Bush Flower Essences , http://ausflowers.com.au/
Life Direction, http://www.lifedirection.cz/
White.I., ( 1999 ) Australian Bush Flower Healing
White I., (1991) Happy Healthy Kids
Meredith A., (2008) The Essence of Woman

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2581

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2337

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie