Panel používateľa

Kineziológia - metóda One -Brain

One - Brain

V strese dokážeme využívať len zlomok našej skutočnej mozgovej kapacity a máme do značnej miery zablokované kreatívne a logické myslenie. V takýchto situáciách prechádzame na 'auto-pilot', ktorý je riadený starými a nefunkčnými vzorcami správania, myslenia a konania. Tieto deštruktívne podvedomé programy majú svoj pôvod v nespracovaných emocionálnych zážitkoch z našej minulosti. Práve na základe týchto systémov, presvedčení v živote často zažívame stavy bezmocnosti, strachu, seba-pochybností a pocit, že v danej situácii NE-máme VOĽBU. Tento pocit sa môže týkať nášho osobného života, profesionálnej sféry alebo oblasti medziľudských a partnerských vzťahov.

Ako prebieha individuálne sedenie

Proces odblokovania je zameraný na riešenie konkrétneho problému. Môže sa jednať o fyzický problém, nespokojnosť s momentálnou životnou situáciou, nezhody v partnerstve alebo ťažkosti v pracovnej oblasti. Podnetom na odblokovanie môže byť aj dlhodobý neželaný pocit, ktorého sa chceme zbaviť – transformovať a zmeniť ho.

Metóda je založená na používaní svalového testu (biofeedback-u/) ktorý slúži k tomu aby sme na barometri správania jasne identifikovali ako sa v danej situácii (téme na ktorej pracujeme) cítime. S pomocou barometra si uvedomíme a hlbšie precítime naše skutočné pocity a potreby.

Pomocou svalového testu identifikujeme životné obdobie, v ktorom sme prežili stres a vznikol negatívny emocionálny náboj. Túto situáciu si nanovo prežijeme a s pomocou jemných korekcií a vizualizácie vytvoríme nový program s pozitívnym emocionálnym nábojom. S pomocou tohto nového životného presvedčenia si uvedomíme, že len JA sám/sama som AUTORITOU, ktorá dokáže riešiť svoje problémy a čeliť životným výzvam - často bravúrne, hravo a s ľahkosťou.

V praxi to znamená, že situácie, ktoré sme v prítomnosti vnímali ako problém dokážeme prežívať a riešiť novým, konštruktívnym a kreatívnym spôsobom. Vďaka tomu, že sme si počas procesu odblokovania uvedomili, zmenili a prehodnotili náš životný postoj, objavili a prebudili sme v sebe nový spôsob myslenia a jednania. Spolu s tým, sme prehĺbili dôveru vo vlastné sily a znovu-nadobudli pocit vnútornej autority. Vďaka tomu, sme došli k uvedomeniu, že sme tvorcami svojej reality.

Dôležitou súčasťou odblokovania je eliminovať následky stresu a podporiť proces kreatívneho a tvorivého riešenia situácie, v ktorej sa práve nachádzame. Tak ako napovedá samotný názov metódy, One brain – Jednotný mozog, odblokovanie prispieva k tomu, aby sme boli schopní harmonicky používať obe mozgové hemisféry.

Každá mozgová hemisféra má totiž svoju špecifickú úlohu a funkciu, ktorá do veľkej miery ovplyvňuje naše konanie, vnímanie a prístup k riešeniu a menežovaniu najrôznejších životných situácií. Doménou pravej mozgovej hemisféry je holistické a komplexné vnímanie situácie, intuícia a kreativita. Je stelesnením našej ženskej časti. Ľavá hemisféra je orientovaná na analytické a logické myslenie, lineárne vnímanie a reprezentuje našu mužskú stránku. Odblokovaním negatívneho emocionálneho zážitku sa obnoví komunikácia a prepojenie oboch hemisfér a začína ich harmonické fungovanie.

Vďaka tomu dokážeme využívať a prejavovať náš skutočný potenciál a sme schopní žiť o niečo vedomejší, šťastnejší a naplnenejší život.

 starostlivosť a väčšiu zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk. Mnohí si uvedomujú, že ich choroby a zdravotné problémy môžu mať i hlbší význam a sú ochotní zamyslieť sa nad symbolikou, zmyslom a psychosomatickým pôvodom ich ochorenia.

Zaujímavá skúsenosť s metódou One - Brain a tehotenstvom.

Zaujímavá skúsenosť s metódou One - Brain a tehotenstvom. Pred pár týždňami prišla ku mne na odblokovanie metódou One – Brain mladá žena. Už nejakú dobu sa snažila otehotnieť. Bola frustrovaná tým, že zatiaľ všetka jej snaha vyšla naprázdno.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Možnosti a využitie psychosomatickej medicíny a Metóda One – Brain

Možnosti a využitie psychosomatickej medicíny a Metóda One – Brain V dnešnej dobe má čoraz viac ľudí potrebu prevziať starostlivosť a väčšiu zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk. Mnohí si uvedomujú, že ich choroby a zdravotné problémy môžu mať i hlbší význam a sú ochotní zamyslieť sa nad symbolikou, zmyslom a psychosomatickým pôvodom ich ochorenia.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2518

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2275

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie