Panel používateľa

Feflexná masáž chodidiel s prvkami akupresúry

Reflexná terapia s prvkami akupresúry

Reflexná terapia alebo reflexológia je celostná metóda, ktorá vychádza z princípu, že všetky vitálne orgány, žľazy a telesné systémy majú reflexnú zónu na chodidlách a dlaniach. Reflexológia má svoje korene vo východných liečebných systémoch a čínski lekári po stáročia využívali reflexné body na chodidlách na liečenie najrôznejších neduhov, na obnovenie vitálnej energie a za účelom nastolenia harmónie tela, mysle a ducha. Vďaka dôkladnej znalosti reflexných zón boli taktiež schopný diagnostikovať v akom stave sa nachádzajú a ako pracujú dôležité vitálne orgány.

Počas terapeutického sedenia sa pomocou rôznych masážnych techník a tlaku prstov stimulujú reflexné zóny na chodidlách. Týmto sa podporuje ideálne fungovanie telesných systémov a vitálnych orgánov, ktoré vedie k obnoveniu a znovu-nastoleniu prirodzenej rovnováhy ľudského organizmu. Reflexná terapia prispieva k celkovému zlepšeniu prúdenia životnej energie do celého tela. Masáž reflexných bodov pomáha uvoľňovať svalové napätie, zlepšiť cirkuláciu a uľahčuje proces vylučovania toxických látok von z tela.

Uponáhľaný a hektický životný štýl a vysoké pracovné zaťaženie často spôsobujú stres a únavu a sú príčinou vnútorného napätia a nepokoja. Reflexológia má blahodárny vplyv na emocionálnu a mentálnu pohodu a vyrovnanosť. Vďaka tomu, že množstvo nervových zakončení sa nachádza práve na chodilách má reflexná terapia hlboký relaxačný efekt a pomáha navodiť stav pokoja mysle.

Vo svojej praxi prakticky využívam základné znalosti Tradičnej Čínskej Medicíny ktoré som nadobudol počas štúdia na Napier Univerzite v Edinburghu. Aby som dosiahol čo najvýraznejší liečebný efekt a prispel k celkovému navodeniu rovnováhy na fyzickej, ale aj psychickej úrovni obohacujem reflexnú terapiu o prácu na akupresúrnych bodoch.

Reflexológia je moja obľúbená terapia, ktorá je vhodná pre ľudí všetkých vekových kategórií od detí až po seniorov. Môže priniesť úľavu zo širokej škály akútnych a chronických stavov a napomáha udržaniu dobrého zdravia a vnútornej pohody.

Reflexná terapia môže byť prospešné pre liečbu:

  • migrény a bolesti hlavy
  • zažívacích a tráviacich problémov
  • zdravotných problémov ktoré sú spôsobené dlhodobým vplyvom stresu
  • svalového napätia a bolesti svalov a chrbta
  • porúch spánku a stavu úzkosti
  • pocitov únavy a fyzického alebo psychického vyčerpania
  • problémov s plodnosťou a menštruačných ťažkostiach

Možnosti a využite reflexnej terapie pri liečbe chronickej únavy a problémov tráviaceho traktu

Možnosti a využite reflexnej terapie pri liečbe chronickej únavy a problémov tráviaceho traktu Možnosti a využite reflexnej terapie pri liečbe chronickej únavy a problémov tráviaceho traktu Za propagáciu a dobré meno reflexnej terapie v Čechách a na Slovensku sa zaslúžil legendárny znalec alternatívnej medicíny Jiří Janča a jeho žiaci a nasledovníci manželia Patakyovci. Napriek ich prínosu je táto jedinečná a komplexná terapia ako aj možnosti jej využitia stále pomerne neznáme.

Čítajte viac... Komentáre: 0

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2518

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2276

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie