Panel používateľa

Možnosti a využitie psychosomatickej medicíny a Metóda One – Brain

V dnešnej dobe má čoraz viac ľudí potrebu prevziať starostlivosť a väčšiu zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk. Mnohí si uvedomujú, že ich choroby a zdravotné problémy môžu mať i hlbší význam a sú ochotní zamyslieť sa nad symbolikou, zmyslom a psychosomatickým pôvodom ich ochorenia.

Možnosti a využitie psychosomatickej medicíny a Metóda One – Brain

Základy psychosomatickej liečby

Psychosomatika je jedným zo smerov modernej medicíny, ktorý zdôrazňuje celostný teda holistický prístup k starostlivosti o zdravie jednotlivca. Psychosomatická medicína vníma fyzické telo ako indikátor – zrkadlo toho, čo sa deje v našom vnútri. Nespracované emócie, potlačené pocity a najrôznejšie strachy sa v tele prejavujú čiže somatizujú ako fyzický problém, choroba. Náš zdravotný stav do veľkej miery ovplyvňuje aj to akým spôsobom zvládame a prežívame náročné životné situácie a výzvy. Ďalším faktorom ktorý významne prispieva ku vzniku ochorenia je všade prítomný stres – výdobytok uponáhľanej doby a moderného životného štýlu.

Samotný názov psychosomatika je zložený zo slova psyché – duša a soma – telo. Prostredníctvom choroby nás telo učí a zároveň núti k úprimnosti k sebe samému. Choroba nám teda ponúka príležitosť k načúvaniu a zamysleniu sa nad tým čo sa deje v našom vnútri a v našom živote. Vedie nás k tomu, aby sme si uvedomili v ktorej životnej oblasti vnímame, že nemáme možnosť slobodnej voľby a moci nad tým čo sa v našom živote deje (zažívame bez-mocnosť čiže ne-moc).  one brain holos terapie

Zmyslom a poslaním psychosomatiky a kľúčom k uzdraveniu je pochopenie symboliky choroby. Psychosomatika ponúka trpiacemu príležitosť aby sa zamyslel a uvedomil si svoje vnútorné konflikty (na mentálnej, emocionálnej alebo duševnej úrovni) a obmedzujúce myšlienkové vzorce, návyky a presvedčenia, ktoré mu nedovoľujú viesť naplnený život.

Metóda One – Brain a práca s psychosomatickou príčinou ochorenia

S pomocou metódy One – Brain je možné účinne a efektívne pracovať s psychosomatickou príčinou fyzického ochorenia. Samotný proces odblokovania je pomerne jednoduchý a môže ho bez problémov absolvovať takmer každý.

Na samom začiatku je potrebné aby si klient uvedomil - reflektoval na to ako sa momentálne cíti a čo sa skutočne deje v jeho vnútri a v jeho živote. Na to nám slúži barometer správania s pomocou ktorého dokážeme jednoducho a jasne určiť a pomenovať emócie ktoré prežívame v súvislosti s našim problémom. Pomocou kinezioligického - svalového testu (biofeedbacku) sa na barometri identifikuje primárna – prioritná emócia. Práve táto emócia je kľúčom k pochopeniu a vyriešeniu konfliktu v našom vnútri.

Pre hlbšie pochopenie psychosomatickej príčiny je dôležité aby sme si počas sedenia uvedomili, že to ako sa momentálne cítime je do veľkej miery ovplyvňované tým čo sme zažili v minulosti. Od raného detstva sme si na základe vlastných životných skúseností a zážitkov postupne vytvárali systém presvedčení, ktorý je uložený v podvedomej mysli. Na systém presvedčení sa môžeme pozerať ako na súbor vnútorných programov a právd o tom ako funguje svet. Jeho súčasťou je aj obraz, alebo predstava ktorú máme o sebe samom. Na základe tohto obrazu - vnútorného presvedčenia dnes reagujeme, myslíme a konáme určitým veľmi svojským a pre nás charakteristickým spôsobom.

Známy vedec a svetoznámy spisovateľ Dr. Bruce Lipton tvrdí, že až 95 percent každodenných aktivít je založených práve na týchto podvedomých programoch. Žiaľ ich prevažnú väčšinu tvoria deštruktívne – obmedzujúce vzorce, obrazy a presvedčenia. Počas sedenia dokážeme tieto podvedomé vzorce identifikovať, pochopiť a hlavne ich zmeniť. Vďaka tomu máme príležitosť uvedomiť si symboliku a význam nášho ochorenie (ne-moci) a môžeme si znovu navrátiť a uchopiť svoju vnútornú silu, autoritu a moc.

Dnes máme možnosť nechať sa inšpirovať množstvom ľudí ktorí sa dokázali vyliečiť zo závažných zdravotných problémov. A to hlavne vďaka tomu že boli ochotný pochopiť a transformovať to čo sa dialo v ich vnútri a v ich živote. Ukážkou toho sú životný príbehy Luise Hay, Brandom Bays alebo Clemensa Kubyho. V neposlednej rade sa môžeme inšpirovať Anitou Moorjani, ktorej neuveriteľné uzdravenie bolo výsledkom hlbokého pochopenia a prijatia svojho životného príbehu.

Autor článku: Marian Greč

Navštívte náš e-shop www.naturalka.sk

Doporučená literatúra

Brandom Bays. Cesta. Praktický sprievodca k uzdraveniu vášho života a oslobodeniu seba samého.

Rudiger Dalke. Nemoc ako reč duše

Luise L. Hay. Miluj svoj život.

Clemens Kuby. Na ceste do susednej dimenzie

Bruce Lipton. Biologia viery- Ako uvolniť silu vedomia, hmoty a zázraku

Anita Moorjani. Zomrieť aby som mohla žiť. Moja cesta od rakoviny a klinickej smrti až po úplné vyliečenie.

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2581

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2337

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie