Panel používateľa

Detská obezita, jej príčiny ako aj možnosti alternatívnej liečby.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je detská obezita jedným z najväčších výziev 21. storočia v oblasti verejného zdravia. Podľa údajov WHO, v roku 2015 bolo na svete viac ako 42 miliónov obéznych detí mladších ako päť rokov. Čo je ešte zarážajúcejšie je, že počet obéznych detí a dospievajúcich sa v posledných štyroch desaťročiach zvýšil desaťnásobne.

 Detská obezita, jej príčiny ako aj možnosti alternatívnej liečby.

Detská obezita, jej príčiny ako aj možnosti alternatívnej liečby.

Obézne deti sú často vystavované posmeškom a diskriminácii od svojich vrstovníkov a preto trpia nízkym sebavedomím. Okrem toho majú veľkú pravdepodobnosť zostať obézne i v dospelosti a preto sú vystavené väčšiemu riziku chorôb ako sú napríklad cukrovka, vysoký krvný tlak, kardiovaskulárne ochorenia, a to už v mladšom veku. Obezita je teda často zdrojom posmechu v detstve a zdravotných ťažkosti v dospelosti.

Hlavnou príčinou výrazného nárastu obéznych detí za posledne desaťročia je životný štýl súčasnej spoločnosti, ktorý sa vyznačuje kombináciou nedostatku pohybu, sedavého trávenie voľného času a nevyváženého stravovania, ktoré je chudobné na živiny. Genetické príčiny obezity a psychické problémy zohrávajú tiež svoju rolu, sú však skôr javom okrajovým. Dalo by sa teda povedať, že vo všeobecnosti platí jednoduché pravidlo, pokiaľ naše dieťa prijme oveľa viacej energie ako vydá, jednoducho priberie.Je teda nevyhnutne na rodičoch, aby upravili denný režim svojho dieťaťa ako aj jeho stravovacie návyky. Priniesť potrebné zmeny do života dieťaťa môže však byť veľkou výzvou a môže sa zdať byť neprekonateľnou prekážkou. Tu nám však môžu veľmi pomôcť Austrálske kvetové esencie. Viac o nich sa môžete dozvedieť v hlavnej sekcii a v blogu na našej stránke (www.holos-terapie.sk).   australske esencie obezita

Austrálske esencie sú vibračné esencie, ktoré nám prinesú do vedomia potrebnú kvalitu ( vibráciu) vďaka ktorej ľahšie docielime žiadaného výsledku. Tento ucelený liečebný systém celkovo obsahuje 69 esencií s rôznymi terapeutickými účinkami. Esencie sú 100% prírodne a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Teraz by dom rada predstavila niektoré esencie ako aj to s čím konkrétne nám môžu pomôcť.

FLANNEL FLOWER pomáha dieťaťu sa fyzicky vyjadrovať a užiť si fyzickú aktivitu
BUSH FUCHSIA pôsobí na hypotalamus, ktorý kontroluje centrum chuti
BOAB pomáha upraviť stravovacie návyky, pokiaľ tieto sú hlboko integrované v rodinnom systéme
BOTLEBRUSH a BORONIA pomáhajú ľahšej adaptácii na nový režim a zbavenia sa zvyku jedenia „drobností" medzi hlavnými jedlami
HIBBERIA podporuje integrovanie novej stravovacej disciplíny
MONGA WARATAH posilňuje vôľu vytrvať ( či už v športe, alebo v nových predsavzatiach)

Toto je len krátka ukážka celého systému. To ktoré esencie sú pre Vaše dieťa najvhodnejšie sa dá určiť viacerými spôsobmi. Niekedy sa najvhodnejšie esencie vyberajú pomocou kineziologického svalového testu a niekedy sa priamo namiešajú podľa ich popisu a problému ktorý riešia. V iných prípadoch sa najúčinnejšie esencie vyberajú intuitívne z kariet na ktorých sú vyobrazené.Vo väčšine prípadov sa užívajú 2x denne ( ráno a večer ) 7 kvapiek pod jazyk, alebo do pohára vody. Doporučuje sa esenciu používať hneď ráno po prebudení a tesne pred spánkom, vtedy je naša psychika najlepšie pripravená na zmenu. Na emocionálne problémy sa esencie užívajú minimálne 2-3 týždne, na fyzické problémy je potrebné ich užívať najmenej jeden mesiac. V prípade chronických ťažkostí je potrebné esenciu užívať aj niekoľko mesiacov.

Navštívte náš e-shop www.naturalka.sk

KONTAKT: info @holos-terapie.sk, Bronislava 0905 336 280, Marian 0944 111 523

Referencie:

BBC News, Child and teen obesity spreading actoss the globe, www.bbc.com
Top lekar - Detska obezita- Rizika s ni spojena a jak ji predejit, www.toplekar.cz
White.I., (1999) Australian Bush Flower Healing
White I., (1991) Happy Healthy Kids
World Health Organisation, Childhood overweight and obesity, www.who.it

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2581

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2337

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie