Panel používateľa
Späť

Slnečná esencia z Púpavy Lekárskej

Púpava je esencia životnej ľahkosti a radosti. Pomáha nám opustiť zbytočne zložité myšlienkové koncepty a učí nás zjednodušiť naše myslenie. Učí nás koncentrovať a sústrediť svoju pozornosť a svoje sily na to, čo je skutočne dôležité. Púpava nás podporuje v tom ,aby sme vedeli nájsť riešenia, ktoré sú jednoduché a efektívne. Takéto riešenia potom môžeme realizovať s radosťou a ľahkosťou. Púpava nám ukazuje, že v jednoduchosti je krása.

Slnečná esencia z Púpavy Lekárskej

Púpava je rastlinka, ktorá vyzerá veľmi jednoducho. Má jednoduchý koreň, listy, stonku i kvet. Okrem toho má púpava lekárska veľa užitočných vlastností, ako v oblasti tradičného ľudového liečiteľstva. Je výborná i k jedlu nakoľko obsahuje celý rad vitamínov a minerálov.

Tyčinky kvetov sú maličké a vyzerajú ako malé antény. Kvet sa rozvíja postupne od krajných lístkov do stredu. Po odkvitnutí sa premieňa v ochlpené guľu, ktorá pripomína hlavu. Keď semienka dozrejú, jednotlivé tyčinky sa uvoľnia a semienka rastliny letí do sveta ako malý padáčik. Nakoniec v tráve zostávajú len stonky s holou hlavičkou a trochu pripomínajú stojace postavy.

Meniace sa kvety Púpavy mi priniesla myšlienku, ktorú je dobré mať na zreteli: "Teraz si môžem užiť života. Až odkvitnem ostane len páperie, ktoré odletí." Náš pozemský život v sebe má zakódovanú pominuteľnosť. Nečakajme, až ... ŽIME TERAZ A TU. Naplno. 

Koreň púpavy je silný a nedá sa z trávnika len tak ľahko odstrániť. Púpava je veľmi húževnatá rastlina.

Púpava je všestranne využiteľný kvietok, ktorý je súčasne veľmi krásny. Určite poznáte púpavový med a možno ste skúsili ochutnať aj lístky alebo púpavový kvet. Má v sebe aj istú dávku horkosti, ktorá je sama o sebe tiež liečivá a z pohľadu kvetové esencie Púpava pomáha pustiť starú horkosť z našej mysle, tela i z nášho života.

Kvet sa skladá z až 200 jednotlivých jazykovitých kvetov, ktoré sa pred dažďom, chladom v nocí zatvárajú. Púpava je jednou z medonosných rastlín. Uvoľňuje etylén, a tým podporuje dozrievanie plodov v sadoch. V minulosti sa vraj používala aj v Keltské mágii.

slnecna esencia pupavaÚčinky esencie z púpavy:

• oslobodenie sa od komplikovaného uvažovania, starých vzorcov myslenia a zbytočných zložitosťou.

prijatie jednoduchosti ako konceptu, vďaka ktorému môžeme tvoriť radostne, funkčne i krásne.

uvoľnenie starých vecí a odpútanie sa od minulosti. Starú horkosť už v sebe ďalej nemusíme živiť.

podpora radosti a ľahkosti bytia - vpustenie Slnko do života.

podpora sústredenie sa jedným smerom bez toho, aby sme sa nechali vyrušovať alebo strhávať svoju pozornosť stranou.

rýdze napojenie na Slnko, zdrojovú, živé energiu.

koncentrácia na aktivity, ktoré nás vedú k skutočnej spokojnosti a zdravie

Radi by ste účinky esencie Púpava vyskúšali takpovediac na vlastnej koži ? Esenciu si môťete jednoducho objednať kliknutím na tento ODKAZ. 

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2518

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2275

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie