Panel používateľa
Späť

Slnečné esencie z Českej prírody

Slnečné esencie začali postupne vznikať od roku 2016. Vytvorila ich Bára Zumotová ktorá ako terapeutka strávila stovky hodín poradenstvom v oblasti osobného rozvoja a medziľudských vzťahov.

Slnečné esencie z Českej prírody

Niekoľko rokov sa intenzívne venovala práci s Austrálskymi kvetovými esenciami. Postupne však zacítila volanie k tvorbe esencií z lokálnych rastlín. Tak sa zrodili a vlastne stále rodia SLNEČNÉ ESENCIE.

Slnečné esencie sú vibračné esencie ktoré pomáhajú spracovávať a liečiť základné témy a zranenia, ktoré sú nám všetkým blízke. Prinášajú nám do vedomia a života nové kvality a pomáhajú prebúdzať naše dary.

Prvá esencia Lipa pracuje na úrovni srdca a lieči tému bezpodmienečnej lásky a náš vzťah s matkou. Učí nás a pomáha nám milovať seba i druhých.

Esencia Dub je jej protipól. Pracuje s jangovou energiou – témou otca, muža, bojovníka. V každodennom živote nám pomáha stáť vo svojej sile a obhajovať vlastné hranice.

Esencia Baza nám pomáha nájsť si svoje miesto. V rodine, spoločnosti a v systéme. Hlavne však objaviť „domov" vo svojom vnútri. Prebudiť svoj potenciál a byť sám sebou.

Esencia Ruže šípovej lieči tému zranené a zradené ženské srdce. Podporuje ženu na ceste znovuobjavenia vlastnej ženskosti, jemnosti a krásy.

Esencia Rebríček podporuje na ceste prebudenia sa do vlastnej podstaty a objavovania vyšších stavov vedomia.

Esencia Osika sa zrodila aby ľuďom pomohla spracovať obdobie neistoty, obavy a strachu. Pomáha nám v týchto časoch nájsť vnútorný pokoj a mier.

Esencia Smrekovec má v sebe silu priekopníka, ktorý má v sebe odvahu, pružnosť a je si vedomý vlastných darov. Esencia pre toho, kto si tieto vlastnosti túži priniesť do života.

Ako si vybrať vhodné esencie

V zásade sú 4 možnosti.

⇒ Začať esenciou Lipa

To je úplne základná esencia pretože pracuje s témami ranného detstva, kedy sme nezažili dostatok nepodmienenej lásky alebo sme sa necítili v bezpečí. Nevytvorilo sa v nás teda vedomie toho, že sme milovaní jednoducho len preto, že sme. Kvôli tejto skúsenosti potom nevieme dať lásku sami sebe a prijať sa takí, akí sme. slnečná esencia lipa

Lipa dokáže tieto boľavé miesta otvoriť, uvoľniť potlačený smútok a žiaľ a naladiť sa späť na prežívanie lásky. To potrebuje úplne každý a je to východiskový bod pre všetko ostatné.

⇒ Vybrať si konkrétny esenciu podľa jej účinkov

Môžete si prečítať účinky jednotlivých rastlín a vybrať si tú, ktorej účinky vás najviac priťahujú. Teda to, po čom vaša duša túži.
Pozor na to, aby ste nevyberali rozumom a netlačili sa tak napr. Do výberu Rebríčka, pretože chcete byť „osvietenejší a spirituálnejší". Alebo do Ruže, pretože si myslíte, že by ste mali byť viac ženou. Oboje je fajn, ale skúste na seba netlačiť. Všetko má svoj čas a väčšinou je najlepšie začať od základov a nechcieť hneď preskočiť do "vyšších levelov" :-)

⇒ Vybrať si konkrétnu esenciu podľa vzhľadu rastliny

Aj keď sa to možno nezdá, všetci sme veľmi intuitívne bytosti. Môžete sa teda pozrieť na obrázky rastlín a vybrať si tú, ktorá vás najviac priťahuje. Bude obsahovať témy, ktoré do svojho života túžite prijať.
Alebo sa naopak môžete bližšie pozrieť na tú, ktorá vo vás budí určitý odpor. To môže byť známkou toho, že naráža symbolikou svojho vzhľadu na nejaké nespracované témy, na ktoré by bolo vhodné si posvietiť. Niekedy môže silno pôsobiť už to, keď si len prečítate účinky tejto rastliny a necháte ich na seba pôsobiť, bez toho aby ste svojou pozornosťou utekali k niečomu inému.

⇒ Urobte si osobnú transformačnú cestu, na ktorej budete esencie užívať postupne v poradí, v ktorom vznikli.

Dôvod je ten, že jedna esencia nadväzuje na druhú a postupne vás podporí v tom vystavať si nový prístup k sebe, ktorý bude znamenať:

• viac lásky k sebe -lipa
• viac ochoty a sily postaviť sa za seba -dub
• pevnejšia ukotvenie svojho miesta a role v systéme (rodiny, spoločnosti) -baza
• viac prijatie seba ako ženy v ženskom tele a u mužov prijatie žien do svojho srdca -ruža
• jasnejšie prepojenie so svojím duchovným ja -rebríček
• uvoľnenie sa z obáv a strachov, že nie sme dokonalí a podporu tvoriť s radosťou a ľahkosťou -osika
• prijatie svojej výnimočnosti a odvahu ju žiť -smrekovec

Minimum času, ktorý budete potrebovať na každú esenciu je 1 mesiac. Ten sa skladá z 3 týždňov užívania a 1 týždňa pauzy pred ďalšou esencií.

Každú esenciu budete vnímať inak. Niektorá bude pre vás jednoduchá a rýchla, pretože pre jej téma nie je pre Vás nejak extrémne náročná. Niektorá môže obsahovať tému, ktorá je pre vás bolestivejšia, takže budete potrebovať dlhší čas na užívanie, aby ste si všetko potrebné mohli postupne vstrebať.

Do základného osobného transformačného okruhu patria esencie v tomto poradí - lipa, dub, baza, ruža, rebríček.
Ostatné esencie ho ďalej rozvíjajú, ale tieto sú základné. Ich užívanie pre Vás môže predstavovať rok práce na sebe s pomocníkmi, ktorí Vám budú postupne otvárať témy, ktoré je potrebné mať prijaté, uzdravené do hĺbky, ktorá je v daný okamih možná.

Odporúčam neponáhľať sa a dopriať si na všetko dostatok času. Prácu na sebe nedá uponáhľať. Jej súčasťou je aj dostatok času na odpočinok a integráciu všetkých zážitkov a uvedomenia.

⇒ Veľmi inšpiratívne sú tiež referencie od ľudí, ktorí esencie užívali a popísali svoje zážitky a zmeny, ktorými prešli.
⇒ Ak stále neviete, tak nám napíšte alebo zavolajte a radi vám poradíme

Prajeme Vám, nech ste na seba láskaví a vyberiete si tích správnych pomocníkov, ktorí vám teraz môžu pomôcť priblížiť sa sami k sebe.

 

Naturalka - náš príbeh v pár vetách

Počet zobrazení: 2518

Už viac ako dvadsať rokov sa spoločne venujeme celostnému prístupu ku zdraviu, osobnému rozvoju a holistickým terapiám.

Čítajte viac... Komentáre: 0

HOLOS-TERAPIE.SK

Počet zobrazení: 2275

Kineziológia, individuálne terapie, konzultácie a masáže

Čítajte viac... Komentáre: 1

Instagram eshop Naturalka

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie